
Rice Huller By West Coast Diesels Llp
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Color | Red |
| Power | 5-10 HP |
| Capacity | 500-1000 kg/hr |
| Dimensions | 1000x800x1200 mm |
| Weight | 200-500 kg |
| Usage | Rice hulling and separation from paddy |
| Safety Compliance | CE |
| Features | Rice processing, High efficiency, Durable design, Easy operation, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
100
Establishment
1971
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AABFW9000F1ZJ
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AABFW9000F1ZJ
Rajkot, Gujarat
Accepts only Foreign inquiries
Marketing Executive
Mr. Yashwant
Address
Next To Goodwill Consumer Products, Floor-Gondal Road, Kangasiyali, Rajkot, Gujarat, 360022, India
rice huller in Rajkot
Report incorrect details








































