






Rice Face Scrub - Attributes: Smudge Proof
Price: 82.60 INR / Piece
(70.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
82.60 INR / Piece
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
100
Minimum Pack Size :
25
In Stock
Product Specifications
| Shelf Life | 24 Months |
| Color Code | Off White |
| Finish Type | Smooth & Radiant Skin |
| Product Type | Face Scrub |
| Use | Face |
| Form | Cream |
| Recommended For | Skin Brightening,Tan Removal,Dead Skin Removal |
| Attributes | Smudge Proof |
| Ingredients | Minerals, Herbal |
| Quality | Smooth Texture, Safe To Use |
| Skin Type | All Types |
| Gender | Unisex |
| Features | Deep Cleansing,Removes Dead Cells,Improves Skin Glow,Gentle Exfoliation |
| Fragrance | Mild |
| Delivery Time | 30 Days |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Weight | 100.00 Gram |
| Price | 70.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Breadth | 50.00 cm |
| MRP | 82.60 INR |
| GSTIN | 18% |
| Stock Quantity | 2500 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | Nikole Kozmetics |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Length | 100.00 cm |
| Packsize | 100 |
| Currency | INR |
| Color Code | Off White |
| Mop | 25 |
| Pkg Box Height | 120.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 25 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2019
Working Days
Sunday To Friday
GST NO
27AAGCN7588K1ZN
Payment Mode
Cash, Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAGCN7588K1ZN
Thane, Maharashtra
CEO
Ms. Nikita Nitin Baheti
Members since
1 Years
Address
Bungalow No. 4, Landmark Complex, Eastern Express Highway, Louiswadi, Thane (West), Thane, Maharashtra, 400604, India
face scrub in Thane
Report incorrect details


































