

















Rice Water Conditioner - Color: White
Price: 469.00 INR / Unit
(469.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
469.00 INR / Unit
Weight :
200.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color Code | white |
| Length | as per requirement Perch |
| Gender | Female |
| Texture Type | Liquid |
| Absorption | as per requirement |
| Features | as per requirement |
| Ph Level | as per requirement |
| Color | white |
| Fragrance | Basmati Rice |
| UV Protection | as per requirement |
| Product Type | Hair Treatment Products |
| Form | Cream |
| Function | Anti-Dandruff, Smoothen Slap, Reduce Hair Fall, Boost Hair Growth, Straighten Hair |
| Type | Hair Conditioners |
| Recommended For | all types of Hair |
| Volume | 200 Milliliter (mL) |
| Shelf Life | 3 Years |
| Age Group | 12+ |
| Ingredients | Rice Fermentation water |
| FOB Port | Mumbai |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Cash in Advance (CID), Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 5000 Per Week |
| Delivery Time | 15 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Packaging Details | Carton |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ISO, GMP, USFDA |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Returnable | No |
| Unit Type | Unit/Units |
| Pkg Box Height | 60.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 1000 |
| Color Code | white |
| Price Type | fixed |
| MRP | 469.00 INR |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Length | 20.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 20.00 cm |
| Brand Name | ButterCo. |
| Moq | 1 |
| Color | white |
| Currency | INR |
| Price | 469.00 INR (Approx.) |
| Weight | 200.00 Gram |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
5
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AALCB4759R1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AALCB4759R1ZV
Vadodara, Gujarat
Director
Ms Vrushti Nileshkumar Sheth
Members since
4 Years
Address
FF/10, Narsihdham complex, Harni Airport Road, Sangam Char Rasta, Vadodara, Gujarat, 390018, India
anti dandruff shampoo in Vadodara
Report incorrect details




























