Rfp40n10
Rfp40n10
Price:
Get Latest Price
In Stock
In Stock
Product Specifications
Current40A
Voltage100V
RDS(ON)0.040Ω
Temperature175°C
TypeN-Channel
PackageTO-220
ProcessMegaFET
FeaturesHigh Power, Low RDS(ON), High UIS, Power Efficient, High Temperature, Versatile Use
Product Overview
Key Features
1. Description
2. Features
> 40A, 100V