
Printer-epson- M200 Application: Industrial
Price: 19137.24 INR / Pack
(16218.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
21420.00 INR / Pack
Weight :
6.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 42.5 x 30.5 x 15.2 cm |
| Weight | 6.6 kg |
| Paper Handling | 100-sheet input tray |
| Connectivity | USB, Wi-Fi |
| Print Speed | Up to 8.5 ppm (black) |
| Resolution | 4800 x 2400 dpi |
| Ink Cartridges | Individual ink cartridges |
| Features | Print, Scan, Copy, Wireless Printing, Mobile Printing, Automatic Document Feeder, High-yield ink, Borderless Printing, Low running cost |
| Supply Ability | 30 Per Day |
| Delivery Time | 10 Days |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Pack/Packs |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Pack/Packs |
| Pkg Box Height | 44.00 cm |
| Brand Name | Epson |
| Shipping Type | free |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Price | 16218.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 44.00 cm |
| Weight | 6.00 Kilogram |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Breadth | 22.00 cm |
| MRP | 21420.00 INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHARP IMAGING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Printer in bulk from SHARP IMAGING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ACCFS4484N1ZH
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ACCFS4484N1ZH
Ahilyanagar, Maharashtra
MANAGER
Mr. Krishna Ramesh Zawar
Address
53-3, Parag Niketan, Mahavir Nagar, Ahilyanagar, Maharashtra, 414003, India
Report incorrect details































