
Printer-epson- L6270
Price: 30019.20 INR / Pack
(25440.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
33600.00 INR / Pack
Weight :
6.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Print technology | Inkjet |
| Print resolution | 5760 x 1440 dpi |
| Paper handling | 100-sheet input tray |
| Connectivity | Wi-Fi, USB |
| Dimensions | 17.7 x 13.8 x 7.9 inches |
| Weight | 18.5 lbs |
| Ink cartridges | Individual cartridges |
| Features | Wireless printing, High-yield ink, Automatic document feeder, Print, scan, copy, Mobile printing, Duplex printing, Borderless printing |
| Supply Ability | 30 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Price Type | fixed |
| Weight | 6.00 Kilogram |
| Unit Type | Pack/Packs |
| Brand Name | Epson |
| Mop | 1 |
| MRP | 33600.00 INR |
| Pkg Box Height | 19.00 cm |
| Moq | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Price | 25440.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Length | 37.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 37.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 900 |
| Product Unit | 1 Pack/Packs |
| Returnable | No |
| Shipping Type | free |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHARP IMAGING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Printer in bulk from SHARP IMAGING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ACCFS4484N1ZH
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ACCFS4484N1ZH
Ahilyanagar, Maharashtra
MANAGER
Mr. Krishna Ramesh Zawar
Address
53-3, Parag Niketan, Mahavir Nagar, Ahilyanagar, Maharashtra, 414003, India
Report incorrect details































