
Black Printer-epson- L6460
Price: 30644.60 INR
(25970.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
34300.00 INR / Pack
Weight :
7.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Print resolution | 4800 x 2400 dpi |
| Paper handling | 100-sheet rear tray, 30-sheet ADF |
| Connectivity | Wi-Fi, USB |
| Ink type | Ecotank |
| Dimensions | 375 x 347 x 179 mm |
| Weight | 6.9 kg |
| Paper sizes | A4, Letter, Legal, Photo 4x6, Photo 5x7 |
| Features | Wireless printing, High-yield ink, Automatic document feeder, Mobile printing, Low running cost, Print, scan, copy, Duplex printing |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Price | 25970.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 505 |
| Pkg Box Breadth | 34.00 cm |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Length | 37.00 cm |
| Pkg Box Height | 37.00 cm |
| Unit Type | Pack/Packs |
| Product Unit | 5 Pack/Packs |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Epson |
| Mop | 1 |
| GSTIN | 18% |
| MRP | 34300.00 INR |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Weight | 7.00 Kilogram |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHARP IMAGING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Printer in bulk from SHARP IMAGING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ACCFS4484N1ZH
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ACCFS4484N1ZH
Ahilyanagar, Maharashtra
MANAGER
Mr. Krishna Ramesh Zawar
Address
53-3, Parag Niketan, Mahavir Nagar, Ahilyanagar, Maharashtra, 414003, India
Report incorrect details































