
Printed Tin Packaging Box
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Tin |
| Dimensions | 15kg |
| Weight | 15kg |
| Printing | Full Color |
| Shape | Rectangular |
| Capacity | 15kg |
| Seal | Sealed |
| Features | Lightweight, Durable, Recyclable, Customizable, Multi-utility, Attractive |
Product Overview
Key Features
Property : Light Weight
Application : Multi-utility
Pattern : Printed, Plain
Material : Tin
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Siddhartha Packagers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Tin Containers in bulk from Siddhartha Packagers at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
1986
Working Days
Monday To Saturday
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kanpur, Uttar Pradesh
Administrator
Mr Varun Jain
Address
Site 3, Panki Industrial Area, Near LML Factory, Dada Nagar, Kanpur, Uttar Pradesh, 208022, India
tin in Kanpur
Report incorrect details


































