
Printed Tapes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP film |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 660m |
| Thickness | 50 microns |
| Core diameter | 76mm |
| Color | Beige |
| Features | Durable adhesion, Custom printing, Versatile uses, Cost-effective, Easy application, High tensile strength, Clear printing, Various sizes |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
1979
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
03AABCK5471F1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AABCK5471F1ZU
Kapurthala, Punjab
Sales Executive
Mr Raghav
Address
Village Dhawankha Jagir, Jalandhar Road, Post Box No. 72, Kapurthala, Punjab, 144601, India
printed tapes in Kapurthala
Report incorrect details






































