
Printed Tapes - Customizable Material, Various Sizes, Bright Colors | Unique Designs With Professional Expertise
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 660m |
| Thickness | 50microns |
| Diameter | 75mm |
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Durable, High-quality, Versatile, Cost-effective, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Safal Flexibond Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Adhesive Tapes in bulk from Safal Flexibond Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2005
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Marketing Manager
Mr. Nilang Patel
Address
52/55, KAILASH INDUSTRIAL ESTATE, NR. SARDAR PATEL RING ROAD, ODHAV, Ahmedabad, Gujarat, 382415, India
Report incorrect details








































