
Printed Pattern Kids Stylish Bedsheet - Cotton, Queen Size | Superior Durability, Exquisite Patterns, Color Fastness, Washable, Smooth Finish, 2 Pillowcases
Price: 366.45 INR / Piece
(349.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
499.00 INR / Piece
Weight :
5.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
5
In Stock
Product Specifications
| Feature | Washable |
| Yarn Type | Combed |
| Filling | Cotton |
| Color | All |
| Pattern | Printed |
| Weight | 100 Grams (g) |
| Size | Queen |
| Thread Count | 250 |
| Pillowcase | 2 |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 50 Per Day |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Weight | 5.00 Kilogram |
| Shipping Type | flat_rate |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | virat |
| Stock Quantity | 100 |
| Price | 349.00 INR (Approx.) |
| Shipping Rate | 250.00 |
| Pkg Box Breadth | 30.00 cm |
| Min Quantity | 5 |
| GSTIN | 5% |
| Mop | 5 |
| Product Unit | 5 Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 35.00 cm |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 30.00 cm |
| Moq | 5 |
| MRP | 499.00 INR |
| Price Type | fixed |
| Color | All |
| Max Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 5 |
| Minimum Order Quantity | 5 |
Product Overview
Key Features
Quality : Superior
Long lasting nature
Exquisite patterns
Reliability
Color fastness
Smooth finish
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, StoreUp has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bed Sheets & Covers in bulk from StoreUp at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Wholesaler, Dealer
Employee Count
3
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06JOYPK0614H1ZL
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06JOYPK0614H1ZL
Panipat, Haryana
Proprietor
Mr Rajesh Kumar
Address
First Floor, Plot No. - 55, Subash Nagar, Teshil - Camp, Panipat, Haryana, 132103, India
printed bedsheets in Panipat
Report incorrect details




























