






Printed Paper Door - Color: Brown And Black
Price: 82.60 INR / Kilograms
(70.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
90.00 INR / Piece
Weight :
200.00 Gram
1 Pack Contains :
25
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Function | Interior |
| Material | Other, Engineered Wood |
| Leaf Thickness | 5 mm Square Feet |
| Lock handle Position | Other, Standard Position |
| Window Type | Other |
| Accessories | Decorative metal accents |
| Type | Other |
| Glass Size | None |
| Open Style | Swing |
| Frame Thickness | 35 mm Square Feet |
| Surface Materials | Decorative Paper |
| Wood Type | other, Engineered Wood |
| Infilling | Other |
| Color | Brown and Black |
| Frame Material | Solid wood |
| Door Type | Other, Flush Door |
| Surface Finishing | Other |
| Size | Standard size (32 x 80 inches approx.) |
| Thickness | 40 mm Square Feet |
| Design | Paper Print |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 50000 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Available | Yes |
| Main Domestic Market | Telangana |
| Brand Name | DR ENTERPRISE |
| Mop | 100 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 40.00 inches |
| Stock Quantity | 5000 |
| Weight | 200.00 Gram |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Breadth | 40.00 inches |
| Color | Brown and Black |
| Returnable | No |
| MRP | 90.00 INR |
| Packsize | 25 |
| Product Unit | 100 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Pkg Box Height | 40.00 inches |
| Shipping Type | free |
| Price Type | fixed |
| Price | 70.00 INR (Approx.) |
| Moq | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
| Minimum Order Quantity | 100 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
4
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BLMPT4160J1ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BLMPT4160J1ZQ
Surat, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Dharmesh
Members since
3 Years
Address
Yamuna Chowk, Gajera Compound, Krupa Rentar, Mota Varachha, Surat, Gujarat, 394101, India
designer door skins in Surat
Report incorrect details

































