
Printed Paper Cup
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Paper |
| Dimensions | 8oz |
| Full color | |
| Capacity | 240ml |
| Weight | 5g |
| Coating | PE |
| Packaging | Bulk |
| Features | Eco-friendly, Customizable, Durable, Affordable, Versatile, Attractive, Convenient |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ivat polymers private limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper Cups, Plates & Food Trays in bulk from Ivat polymers private limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guwahati, Assam
Director
Mr. Hriday Saikia
Address
HOUSE NO.-3, JAGANNATH PATH, BHETAPARA, BELTOLA, Guwahati, Assam, 781028, India
printed paper cups in Guwahati
Report incorrect details





























