
Printed Mug - High-quality Ceramic, 11oz Size, Customizable Designs | Flawlessly Tested, Affordable Elegance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Ceramic |
| Dimensions | 11oz |
| Print Method | Sublimation |
| Handle Type | C-handle |
| Capacity | 330ml |
| Weight | 350g |
| Packaging | Box |
| Features | Durable, Customizable, Microwave-safe, Dishwasher-safe, Affordable, Promotional, Attractive designs, High-quality print |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, U Print has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Corporate & Promotional Gifts in bulk from U Print at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Danish Uddin
Address
66, Opp. PMG Office, Sardar Patel Marg, C-Scheme, Jaipur, Rajasthan, 302001, India
printed mugs in Jaipur
Report incorrect details




































