
Powder Coating Filter Testing - Color: White And Silver
Price: 4720.00 INR
(4000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
4720.00 INR / Kilograms
Weight :
5.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White and Silver |
| Usage | For Powder coating |
| Condition | New |
| Material | Polyester |
| Size | As per customer requirement |
| Product Type | Pleated Filter Cartridge |
| Construction | Cartridge Filter |
| Shape | Cylindrical |
| Warranty | Against Manufacturing defects |
| Feature | Standard |
| FOB Port | Mundra |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 35000 Per Year |
| Delivery Time | 1-2 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Corrugated box packing |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Middle East, Central America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ISO 9001:2015 and MSME Certified |
| Pkg Box Breadth | 23.00 cm |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Price | 4000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 100.00 cm |
| Stock Quantity | 5 |
| Weight | 5.00 Kilogram |
| Color | White and Silver |
| Moq | 5 |
| Currency | INR |
| Pkg Box Length | 23.00 cm |
| Shipping Type | actual |
| Brand Name | R+B FILTER |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 5 Kilograms/Kilograms |
| MRP | 4720.00 INR |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 5 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AADCR2517B1Z0
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AADCR2517B1Z0
Vadodara, Gujarat
Executive Director
Mr Chirayu Oza
Members since
16 Years
Address
E - 16, 17 & 18, GIDC Savli, Vill. Manjusar, Vadodara, Gujarat, 391775, India
powder coating filter in Vadodara
Report incorrect details
































