
Powder Coated Sheets
Price: 99 INR / Kilograms
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
500 Kilograms
In Stock
Product Specifications
| Surface Treatment | PPGL Coated |
| Roof Material | Bare Galvalume |
| Features | High Tensile Strength |
| Technics | Powder Coated |
| Usage & Applications | Industry |
| Material | Other, Galvanized Iron |
| Tile Material | Other, Color Coated Steel |
| Tile Type | Other, Hi Rib |
| Type | Sheet |
| Size | 20 ft x 1000 mm |
| Shape | Rectangular |
| Pattern | Ribbed |
| Thickness | 0.50 mm |
| Length | 20 ft |
| Width | 1000 mm |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06ACAFA8937A1ZQ
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ACAFA8937A1ZQ
Faridabad, Haryana
Manager
Mr Kunal Dublish
Members since
1 Years
Address
PLOT NO . 13, DLF INDUSTRIAL AREA, Faridabad, Haryana, 121003, India
Report incorrect details


























