
Poultry Feed Granules For Feed Grade Use
Price: 295000.00 INR / Kilograms
(250000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
350000.00 INR / Kilograms
Weight :
15.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Poultry Feed Granules Supplement |
| Main Ingredient | Calcium |
| Form | Granule |
| Variety | Nutrition feeds |
| Suitable For | Chicken |
| Grade | Food |
| Application | Fodders |
| Efficacy | Promote Growth, Promote Healthy |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Others, Cash Advance (CA), Cheque |
| Main Domestic Market | Tamil Nadu, Madhya Pradesh |
| Stock Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Weight | 15.00 Kilogram |
| Min Quantity | 1 |
| MRP | 350000.00 INR |
| Product Unit | 1 Kilograms/Kilograms |
| Brand Name | Dev Poultry Feeds |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Height | 28.00 cm |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Shipping Type | order_percent |
| Pkg Box Length | 16.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 16.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Max Quantity | 10 |
| Returnable | No |
| Shipping Rate | 6.00 |
| Price | 250000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Features:-
High Strength
Moisture Resistance
Easy To Carry
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Dev Poultry Feeds has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Poultry Feed Supplements in bulk from Dev Poultry Feeds at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Vishnu Dev
Address
5, Kanuvai Road, Navavoor Pirivu, Coimbatore, Tamil Nadu, 641046, India
poultry feed in Coimbatore
Report incorrect details
























