
Pouch Sealing Machine - Premium Quality Build, High Speed Performance, Customizable Specifications
Price: 22500.00 INR / Piece
(22500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1000mm x 400mm x 300mm |
| Power | 220V |
| Weight | 30kg |
| Sealing Width | 10mm |
| Sealing Length | 500mm |
| Conveyor Belt | Teflon |
| Features | High Speed, Durable, Easy Operation, Adjustable, Efficient, Reliable, Cost-effective |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | J. K. Industries |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Price | 22500.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, J. K. Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from J. K. Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ballabgarh, Haryana
Proprietor
Mr. Azad
Address
Plot No. - 88, Gali No. - 7, Navlu Colony, Near Railway Station, Ballabgarh, Haryana, 121004, India
Report incorrect details








































