
Plastic Bulb Holders - Color: White
Price: 7.00 INR / Piece
(7.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Shockproof, Durable, Lightweight |
| Mounting Type | Hook Mount |
| Surface Finish | Brass, Glossy |
| Pole Type | Single Pole |
| Color | White |
| Usage & Applications | Electrical Fitting |
| Thickness | Standard |
| Weight | Approx 25g |
| Product Type | Bulb Holder |
| Material | Plastic |
| Rated Power | 6A, 250V |
| Length | Standard |
| Voltage | 250V |
| Lighting | Bulb |
| Input Voltage | 220-250V AC |
| Working Temperature | -10AdegC to 50AdegC |
| Rated Current | 6A |
| Socket | B22 Bayonet Cap |
| Height | Approx 60mm |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Color | White |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Price | 7.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | Archna Electricals |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AZYPD7347J1ZO
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AZYPD7347J1ZO
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Dinesh Rao
Members since
1 Years
Address
H. No. 286, Near Shiv Mandir, Mirdan Panna, Village Bakkarwala, New Delhi, Delhi, 110041, India
Report incorrect details





























