
Plastic Bubble Roll - Premium Grade Material, Superior Finish, High Strength | Optimal Protection For Fragile Items
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Polyethylene |
| Color | Transparent |
| Bubble Size | 10mm |
| Roll Width | 50cm |
| Roll Length | 100m |
| Thickness | 100μm |
| Usage | Packaging, shipping, protection of fragile items. |
| Features | Impact Protection, Lightweight, Versatile, Cost-effective, Easy Handling |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Kamlesh Corporation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Packaging Materials in bulk from Kamlesh Corporation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Director
Mr. Jiten Saha
Address
Sarangpur Road, Dolatkhana, Sarangpur, Opposite Kahan Flats, Near Ranchhod rai temple, Ahmedabad, Gujarat, 380002, India
air bubble packaging rolls in Ahmedabad
Report incorrect details






































