
Plastic Box Strapping Roll - High-quality Plastic, Durable And Lightweight | Quality Tested For Optimal Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Width | 15mm |
| Thickness | 0.5mm |
| Length | 1000m |
| Inner Diameter | 200mm |
| Color | White |
| Packaging | Roll |
| Features | Strong, Durable, Versatile, Reliable, Cost-effective, Lightweight, Easy to use |
| Payment Terms | Cheque, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Shree Ganesh Enterprises is a major manufacturer and trader of a trusted array of Industrial Fasteners, Flange Gate Valve, Anchor Fastener, Metal Washer, Dowel Pin, Internal And External Circlip, Industrial Bearing, etc. Based in Mumbai, Maharashtra, our company holds great experience and knowledge in manufacturing the offered products. The whole range is developed in our modern production house which is well-equipped with advanced facilities.
Business Type
Manufacturer, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AWFPG9276M1ZU
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AWFPG9276M1ZU
Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Dinesh
Members since
3 Years
Address
Commercial Chamber - 72/80, Nagdevi Cross Lane 5th Floor, Shop No - 510, Mumbai, Maharashtra, 400003, India
box strapping roll in Mumbai
Report incorrect details








































