
Plastic Box Strapping Roll - Polypropylene, 9-19 Mm Width, 0.5 Mm Thickness, 2000 M Length, White Color, 20 Kg Roll Weight
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Width | 9-19 mm |
| Thickness | 0.5 mm |
| Length | 2000 m |
| Material | Polypropylene |
| Color | White |
| Weight | 20 kg |
| Roll Type | Plastic |
| Features | Secure Packaging, Durable, Versatile, Cost-effective, Easy Use, Strong, Reliable |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Product Details:
Width:9 - 19 mm
Thickness:0.5 mm
Length:2000 m
Color:White
Material:Polypropylene
Roll weight:20 Kilogram
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TULSI CORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Straps in bulk from TULSI CORPORATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2017
Working Days
To
GST NO
24aamft0526g1zc
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24aamft0526g1zc
Vapi, Gujarat
Name
Mr. Kailash Paghdar
Address
Shop No. 7, Millennium Marble Industries Silvassa Road, Opposite Shah Pulp & Paper Mill, Vapi, Gujarat, 396195, India
plastic box strapping roll in Vapi
Report incorrect details









































