
Plastic Bottles - Food Grade Plastic, Multiple Colors And Designs | Non-toxic, Hygiene, Longer Service Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Food-grade plastic |
| Capacity | 500ml |
| Height | 20cm |
| Diameter | 7cm |
| Weight | 100g |
| Closure Type | Screw cap |
| Color | Red |
| Features | Durable, Reusable, Lightweight, Hygiene, Non-toxic, Portable |
Product Overview
Key Features
Features:
Non-toxic
Hygiene
Longer service life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, EUAAQUA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from EUAAQUA at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Name
Mr. J.a.raj
Address
null Chennai, Tamil Nadu, India
plastic bottles in Chennai
Report incorrect details









































