
Plastic Bottles - Customizable Shapes And Sizes | Durable, Leak Proof, Affordable
Price: 100.00 INR / Piece
(100.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | PET |
| Capacity | 500ml |
| Dimensions | 25x6cm |
| Weight | 20g |
| Closure | Screw cap |
| Color | Transparent |
| Recyclability | Yes |
| Features | Durable, Leakproof, Customizable, Affordable, Recyclable, Lightweight, Versatile |
| Stock Quantity | 5 |
| Price | 100.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Brand Name | SREE RANGANATHAR SPINNERS |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SREE RANGANATHAR SPINNERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from SREE RANGANATHAR SPINNERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
1991
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Accepts only Foreign inquiries
Proprietor
Mr. Pradeep
Address
123, SATHIYANARAYANAPURAM, CHINTHAMANIPUDUR POST, Coimbatore, Tamil Nadu, 641103, India
plastic bottles in Coimbatore
Report incorrect details









































