
Plastic Bottle Round Caps By Rajshree Enterprises
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1000
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Diameter | 28mm |
| Height | 15mm |
| Weight | 2g |
| Color | Blue |
| Pattern | Plain |
| Features | Secure seal, Easy opening, Durable, Reusable, Freezer safe |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Freezer Safe: Yes
Condition: New
Pattern: Plain
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, rajshree enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottle Caps & Plastic Lids in bulk from rajshree enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Rohit Mourya
Address
khasra number 768,jj colony wazirpur Delhi, Delhi, 110052, India
plastic bottle cap in Delhi
Report incorrect details































