
Plastic Bottle By Prabhu Plastic Products
Price: 10.00 INR / Piece
(10.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1000
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Capacity | 250ml |
| Height | 15cm |
| Width | 8cm |
| Pump Type | Push |
| Origin | India |
| Features | Durable, Reusable, Versatile, Eco-friendly, Convenient, Cost-effective, Attractive |
| Color | Transparent |
| Size | All |
| Product Type | Plastic Bottle |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Others |
| Supply Ability | 50000 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Packed In As per Industry Standard |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1000 |
| Price | 10.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5000 |
| Product Unit | 1000 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Color | Transparent |
| Moq | 1000 |
| Minimum Ordered Packs | 1000 |
| Minimum Order Quantity | 1000 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Color- Transparent
Condition : New
Country of Origin : India
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PRABHU PLASTIC PRODUCTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from PRABHU PLASTIC PRODUCTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1985
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Ratnesh Kumar
Address
Plot No-D-64, Sector - 1, Bawana, Delhi, Delhi, 110039, India
plastic bottles in Delhi
Report incorrect details

































