
Plastic Bottle By Govind Enterprises
Price: 1 INR / Bottle
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
20000 Bottle
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Height | 6cm |
| Diameter | 2cm |
| Capacity | 10ml |
| Cap Type | Screw |
| Color | White |
| Weight | 5g |
| Features | Leakproof, Lightweight, Durable, Affordable, Fast delivery |
| Product Type | Other, Plastic bottle |
| Size | Comes in various sizes |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Telegraphic Transfer (T/T), Others |
| Supply Ability | 500000 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Standard |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Leak resistance.
Made by crack resistance material.
Light weight bottle.
Delivered with in committed time frame.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GOVIND ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from GOVIND ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23BOMPS7117F1ZT
Payment Mode
Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23BOMPS7117F1ZT
Bhopal, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Chetan
Address
SHOP NO. 02, LAMBA KHADHA, Bhopal, Madhya Pradesh, 462038, India
plastic bottles in Bhopal
Report incorrect details




























