
Plastic Bottle - Color: All
Price: 30.00 INR / Piece
(30.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
300
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Capacity | 500ml |
| Cap type | Sipper |
| Bottle type | Kids |
| Height | 15cm |
| Diameter | 7cm |
| Weight | 100g |
| Features | Leakproof, Durable, Attractive, Lightweight, Portable, Kids Friendly, Easy to use |
| Color | All |
| Product Type | Water Bottle |
| Sealing Type | Cap With Brush |
| Shape | Round |
| Size | All |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10000 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | No |
| Packaging Details | Packed In As per Industry Standard |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 300 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Agarsar Sales Agency |
| Stock Quantity | 1500 |
| Mop | 300 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Color | All |
| Returnable | No |
| Price | 30.00 INR (Approx.) |
| Moq | 300 |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 300 |
| Minimum Order Quantity | 300 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Material-Plastic
Cap Type-Sipper
Bottle Type-Kids Water Bottle
Design-Printed
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Agarsar Sales Agency has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from Agarsar Sales Agency at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Dealer
Employee Count
2
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AGXPB5444L1Z2
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AGXPB5444L1Z2
Gwalior, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr Ajay Kumar Bansal
Address
I/F, PHE Petrol Pump, Khatik Mohalla, Near CB Place Hotel, Shinde Ki Chhawani, Gwalior, Madhya Pradesh, 474001, India
plastic bottles in Gwalior
Report incorrect details





























