
Plastic Bottle - Round Shape, Transparent Color | Durable Plastic Material For Industrial Beverage Use, Plain Pattern Design
Price: 200 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
2000 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Capacity | 1L |
| Height | 25cm |
| Diameter | 10cm |
| Weight | 100g |
| Color | Transparent |
| Closure | Screw cap |
| Features | Durable, Reusable, Lightweight, Versatile, Affordable, Easy to clean, Safe |
| Product Type | Water Bottle |
| Industrial Use | Beverage |
| Shape | Round |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Packaging Details | good product............................... |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Color: Transparent
Country of Origin: India
Material: Plastic
Pattern: Plain
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vaishali Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from Vaishali Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Praveen Chouhan
Address
116, Shastri Market, Indore, Madhya Pradesh, 452007, India
plastic bottles in Indore
Report incorrect details























