
Plastic Bottle 500 Ml
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Capacity | 500ml |
| Height | 15cm |
| Diameter | 8cm |
| Weight | 50g |
| Cap type | Screw cap |
| Color | White |
| Features | Lightweight, Durable, Reusable, Versatile, Cost-effective, Easy to fill, Safe |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Rajsons Plastic Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottles in bulk from Rajsons Plastic Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2005
GST NO
07AAAFR9398A1Z2
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAAFR9398A1Z2
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Pradeep Singh Duggal
Address
29R, 1,2 PLOT, GALI NO.4, ANAND PARWAT INDL. AREA, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details









































