
Plastic Bottle (20ml)
Price: 2 INR / Piece
(2 INR + GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
20000
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Capacity | 20ml |
| Height | 50mm |
| Diameter | 25mm |
| Closure | Dropper |
| Weight | 5g |
| Color | White |
| Features | Leakproof, Durable, Sterile, Convenient, Lightweight, Versatile, Affordable, Safe |
| Product Type | Other, Plastic Bottle (20ML) |
| Sealing Type | Screw Cap |
| Industrial Use | Chemical, Pharmaceutical, Other |
| Shape | Round |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100000 Per Week |
| Delivery Time | 4 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 20000 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Moq | 20000 |
| Price | 2.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Color | White |
| Brand Name | S K PLASTPACK |
| Product Unit | 20000 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 20000 |
| Minimum Order Quantity | 20000 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BEMPY0271E1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BEMPY0271E1ZF
Chhatral, Gujarat
Accountant
Mr. Ajit Yadav
Address
Plot No. 53, Gokul Dham Residency, Near Axis Bank, Chhatral, Gujarat, 382729, India
plastic bottles in Chhatral
Report incorrect details






































