
Plastic Bottle - High-quality Raw Materials | Affordable Pricing, Trusted Vendor Sourcing
Price: 10.00 INR / Piece
(10.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
6000
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Capacity | 50ml |
| Height | 7cm |
| Diameter | 4cm |
| Cap Type | Screw |
| Weight | 10g |
| Features | Durable, Leakproof, Reusable, Affordable, Lightweight, Versatile |
| Product Type | Plastic Bottle |
| Industrial Use | Pharmaceutical, Oil |
| Shape | Round |
| Lid Style | Narrow Flip Top |
| Size | Standard |
| Warranty | No |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 5000 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Packaging Details | As per Industrial Standard |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Price | 10.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Color | White |
| Brand Name | YASH PLASTOPRINT |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 6000 |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 6000 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AGSPG6332R1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AGSPG6332R1ZP
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Sumeet Naarayan Gupta
Members since
4 Years
Address
Plot No. 79, Gali No. 6, Behind B N Public School, Badkhal Extension, Faridabad, Haryana, 121001, India
plastic water bottle in Faridabad
Report incorrect details



































