
Pen Drives - High-speed Usb 3.0 | Enhanced Safety Packaging, International Quality Compliance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 8GB-64GB |
| Interface | USB 2.0 |
| Material | Metal |
| Dimensions | 20x10x5 mm |
| Weight | 5 grams |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Usage | Data storage and transfer for computers and other devices. Ideal for storing documents, presentations, and other files. |
| Features | Portable storage, Data transfer, Easy access, Compact design, Durable casing |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GRAPHICS ADS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from GRAPHICS ADS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Wholesaler, Fabricator, Producer
Employee Count
10
Establishment
1997
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07ACJPV5639B1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ACJPV5639B1ZE
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Ashish Vaid
Address
Plot No.C/3, South Ganesh Nagar, Lane No. 4, Delhi, Delhi, 110092, India
pen drive in Delhi
Report incorrect details






































