
Pen Drives - Quality Approved Raw Material, Latest Market Trends - High Capacity, Compact Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 8GB-64GB |
| Interface | USB 2.0/3.0 |
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | Varied |
| Weight | 5-20g |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Usage | Data transfer, backup, storage |
| Features | Data storage, Portable, Convenient, Reliable, Affordable, Versatile |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, All India Gifts Managers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from All India Gifts Managers at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Wholesaler
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Partner
Mr. Sandeep
Address
Laxmi Niwas, 1st Floor, Shop No 1, BHD, New Moonlight Co Operative Housing Society, M V Road, Andheri East, Near Vishal Hall, Mumbai, Maharashtra, 400069, India
pen drive in Mumbai
Report incorrect details









































