
Pen Drives - Superior Raw Material, Latest Technology | High-performance Data Storage Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 8GB - 64GB |
| Interface | USB 2.0 |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 60x20x10 mm |
| Weight | 10g |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Usage | Data transfer, backup and storage of files for various applications. |
| Features | Data storage, Portable, Reliable, Affordable, Convenient |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Pride Marketing has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from Pride Marketing at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Trading Company
Establishment
2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Juned Ghanchi
Address
Shop No. A2/438, City Centre Mall, Belasis Road, Mumbai Central, Mumbai, Maharashtra, 400003, India
pen drive in Mumbai
Report incorrect details
































