
Pen Drives - High-quality Raw Materials, Fine Finish And Long-lasting Nature | Ideal For Data Storage And Transfer
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | USB Drive |
| Interface | USB 2.0 |
| Capacity | 8GB-64GB |
| Dimensions | 86x54x2mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 10g |
| Usage | Data storage and transfer for computers and other devices |
| Compatibility | Windows,Mac OS |
| Color | White |
| Features | Portable storage, Compact design, Data transfer, Easy usage, Durable device |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Elite Writing Instruments has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from Elite Writing Instruments at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AOTPM5946A1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AOTPM5946A1ZM
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Ravi Kumar Madnani
Address
Behind New Era Cinema, Near Shani Mandir, Raipara, Malad West, Mumbai, Maharashtra, 400064, India
pen drive in Mumbai
Report incorrect details










































