
Pen Drive Usb
Price: 350 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
In Stock
Product Specifications
| Interface | USB 3.0 |
| Capacity | 16GB-128GB |
| Dimensions | 70mm x 20mm |
| Material | Plastic, Metal |
| Weight | Less than 20g |
| Usage | Data storage, file transfer, backups. Compatible with PCs, laptops, and other USB-enabled devices. |
| Warranty | 5 years |
| Features | Portable storage, Data transfer, Easy access, Reliable backup, Convenient use |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As per customer requirement Per Week |
| Delivery Time | one Week |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Details
Application-USB PEN DRIVE
Memory Size-16GB TO 128GB
Brand-KINGSTON
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shreepati Computech Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from Shreepati Computech Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Distributor, Supplier, Wholesaler, Retailer
Employee Count
150
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AALCS7618A1ZD
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AALCS7618A1ZD
New Delhi, Delhi
FOUNDER AND MD
Mr Bajrang Jain
Address
B No - M20, 89 Nehru Place, New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details

































