
Pen Drive - Premium Quality Usb Storage Device | Easy To Use, Long Functional Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 16GB-64GB |
| Interface | USB 2.0 |
| Material | Metal,Plastic |
| Dimensions | 60x20x10 mm |
| Weight | 10g |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Usage | Data storage, transfer for personal and official use. |
| Features | Portable storage, Data transfer, Easy use, Durable design, Reliable, Compact |
Product Overview
Key Features
Features:
Finest quality
Easy to use
Long functional life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Omkar Enterprises - HP Original Cartridge Store has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from Omkar Enterprises - HP Original Cartridge Store at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Narayanan
Address
New No: 40, Old No: 15, Next To Nagesh Theatre, Krishna Street, Pondy Bazaar, Parthasarathy Puram, T.Nagar, Chennai, Tamil Nadu, 600017, India
pen drive in Chennai
Report incorrect details








































