
Pen Drive By Peepcompra
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Interface | USB 2.0 |
| Capacity | 16GB |
| Dimensions | 58 x 21 x 8 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 8 grams |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Usage | Data transfer and storage for computers and laptops |
| Color | Black |
| Features | Data storage, Portable, Reliable, Convenient, Fast transfer |
Product Overview
Key Features
Sold By:PcNitesh
SKU: 2014816GSD Categories: Computers & Laptop Accessories, Pendrive
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
VIce president
Mr V.laxmi
Address
410, 4th floor, sukan malll, nr visat petrol pump, Ahmedabad, Gujarat, India
pen drive in Ahmedabad
Report incorrect details










































