
Pen Drive
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | USB Drive |
| Dominant Color | Silver |
| Interface | USB 2.0 |
| Capacity | 8-64 GB |
| Dimensions | 60x20x10 mm |
| Material | Plastic, Metal |
| Weight | 5-10 g |
| Usage | Data transfer, backup, storage of files and documents. |
| Operating System | Windows, Mac, Linux |
| Features | Data storage, Portable, Easy use, Reliable, Affordable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shree Vinayak has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from Shree Vinayak at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Proprietor
Mr. Hitesh Vaghasiya
Address
Plot no-312, sunshine opposite PNG filling pump, sudama chowk, Surat, Gujarat, 395101, India
pen drive in Surat
Report incorrect details



























