
Pen Drive - Available In 4gb, 8gb, 16gb, 32gb, 64gb, 128gb Capacities | High-speed, Dual Drive, Otg, Various Types
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 4-128GB |
| Interface | USB 2.0 |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 58 x 21 x 8 mm |
| Weight | Less than 10g |
| Usage | Data storage and transfer for computers and other devices. |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Features | Portable storage, Data transfer, Easy access, Reliable backup, High capacity |
Product Overview
Key Features
Capacity/storage are:: 4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB as Required / Availability.
Types:: Blade, Cruzer, CZ Force, Ultra, Switch, Flash, Dual Drive, High Speed, OTG & Others
Products at Reasonable Rates.
Only Serious/Confirmed Buyer ask for quotation and detail.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Security & Surveillance Inc. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from Security & Surveillance Inc. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhubaneswar, Odisha
Name
Mr. S Agarwal
Address
null Bhubaneswar, Odisha, 751021, India
pen drive in Bhubaneswar
Report incorrect details




























