
Paper Cup Making Machine - Premium Quality Components, Efficient Production Capacity, Versatile Design For Various Cup Sizes
Price: 750000.00 INR / Piece
(750000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | NA |
| Power | 3.7 kW |
| Voltage | 380V |
| Frequency | 50Hz |
| Production capacity | 50-300 cups/min |
| Weight | NA |
| Features | High speed, Durable, Easy operation, Low maintenance, Automatic, Cost-effective, Versatile |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Brand Name | TECKODIE |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 750000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TECKODIE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from TECKODIE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company


































