
Automatic Paper Cup Making Machine - High-quality Components, Smooth Operation, Customizable Designs And Sizes
Price: 520000.00 INR / Piece
(520000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1500x1000x1500mm |
| Power | 3.7KW |
| Voltage | 380V |
| Production Capacity | 100-120 cups/min |
| Weight | 1000kg |
| Automation | Automatic |
| Features | High Speed, Durable, Easy Operation, Low Maintenance, Efficient Production, Customizable, Cost-Effective |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 520000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | Galaxy Industries |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Galaxy Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Paper, Paper Converting Machinery from Galaxy Industries at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
7
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23BGAPS6675J1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23BGAPS6675J1Z0
Indore, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr Amul Soni
Address
73-A, Mechanic Nagar, Badi Bhamori, Behind Motherhood Hospital, Indore, Madhya Pradesh, 452010, India
semi automatic paper cup making machine in Indore
Report incorrect details









































