
Automatic Paper Cup Making Machine - Excellent Engineering Quality, Ideal For Cone Manufacturing
Price: 520000.00 INR / Piece
(520000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | NA |
| Power | 3.7 kW |
| Voltage | 380V |
| Frequency | 50Hz |
| Production Capacity | 10000 Cups/Hour |
| Weight | 1000 kg |
| Features | High Speed, Low Cost, Easy Operation, Durable, Automatic, Efficient, Reliable |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 1665 |
| Price | 520000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AMARJEET TRADERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from AMARJEET TRADERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06ANEPJ5182H1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ANEPJ5182H1Z0
Hisar, Haryana
Proprietor
Mr. Amarjeet Singh
Address
Plot No.1, Shagun Enclave Phase-1, Behind Reliance Jio Head Office near jank steel, o.p Jindal Marg, Hisar, Haryana, 125001, India
Report incorrect details
































