
Pmc-720 Open Cam Paper Cup Machine - Single Pe Coated Material, 2580x1220x1600mm Dimension, 3500w Power | 55-70 Cups/min Capacity, Hmi Control System
Price: 875000.00 INR / Number
(875000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
1150000.00 INR / Number
Weight :
1600.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Paper Cup Making Machine, Other |
| Control System | Human Machine Interface |
| Voltage | 220, 380 Volt (v) |
| Power | 3500 Watt (w) |
| Weight (kg) | 1600.00 Kilograms (kg) |
| Dimension (L*W*H) | 2580 X 1220 X 1600 Millimeter (mm) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 15-20 Days |
| Packaging Details | As per the industry standard. |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 1 Number |
| Brand Name | SLD ENGINEERING WORKS |
| Shipping Type | order_percent |
| Weight | 1600.00 Kilogram |
| Price | 875000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 63.00 in |
| Currency | INR |
| Min Quantity | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Packsize | 1 |
| Shipping Rate | 5.00 |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Number |
| Pkg Box Breadth | 48.00 in |
| Pkg Box Length | 102.00 in |
| Mop | 1 |
| MRP | 1150000.00 INR |
| Returnable | No |
| Max Quantity | 10 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Technical Specification:
Cup Size: 35- 250ml
Suitable Paper Material: 150-380g/m2 (Single Pe-coated Paper)
Capacity: 55-70pcs/min
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AIBPG6120C1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AIBPG6120C1ZW
Lucknow, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Ashish Gupta
Address
B No. F1/A-322, Indira Nagar, Lucknow, Uttar Pradesh, 226016, India
automatic paper cup machine in Lucknow
Report incorrect details






























