






Paper Box Machine - Color: Grey
Price: 76700.00 INR / Unit
(65000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
95000.00 INR / Unit
Weight :
350.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Power | 3 Phase |
| Dimensions | 1200x1000x1500 mm |
| Weight | 500 kg |
| Voltage | 220V |
| Capacity | 1000 Plates/Hour |
| Warranty | 1 Year |
| Features | High Speed, Low Maintenance, Easy Operation, Durable Design, Efficient Production, Automatic Operation, Cost-Effective |
| Color | Grey |
| Grade | Semi-Automatic |
| Computerized | No |
| Control System | Human Machine Interface |
| Supply Ability | 10 Per Day |
| Delivery Time | 2 Days |
| Stock Quantity | 10 |
| Price | 65000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Unit/Units |
| Weight | 350.00 Tonne |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| MRP | 95000.00 INR |
| Mop | 1 |
| Shipping Rate | 7.00 |
| Shipping Type | order_percent |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Length | 20.00 cm |
| Brand Name | PRINCE MACHINERY |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Min Quantity | 1 |
| Color | Grey |
| Pkg Box Height | 48.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Pkg Box Breadth | 65.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07DLEPP5006F1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07DLEPP5006F1ZA
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Ajit
Members since
9 Years
Address
Plot No. 875, Khasra No. 139, Gautam Gali, Delhi, Delhi, 110032, India
paper box machine in Delhi
Report incorrect details


























