
Paper Billing Rolls - Quality Paper, Varying Thickness And Sizes | Versatile Prints, High-tech Manufacturing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Paper |
| Diameter | 80mm-100mm |
| Width | 57mm-80mm |
| Core Diameter | 12mm |
| Length | Variable |
| Usage | Billing and receipt printing in retail, restaurants, and other businesses |
| Print Type | Thermal |
| Features | High Quality, Durable Paper, Various Sizes, Clear Print, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Smart Care Services has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Photocopiers in bulk from Smart Care Services at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Ashish Thakkar
Address
Door no:- A-202, Anand Mangal Flat, Nr. Zydus School, Jivraj Park, Ahmedabad, Gujarat, 380050, India
paper billing roll in Ahmedabad
Report incorrect details
























