
Paper Billing Roll - 80mm X 80mm, 12mm Core Diameter, 40 Meters Length | Biodegradable Nature, Accurate Thickness, Smooth Texture
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Paper Roll |
| Primary Color | White |
| Material | Paper |
| Diameter | 80mm-100mm |
| Width | 57mm-80mm |
| Core Diameter | 12mm |
| Length | Variable |
| Usage | Billing and receipt printing in POS systems and other applications. |
| Weight | 50g-200g |
| Features | Smooth texture, Accurate thickness, Biodegradable, High quality, Nominal price |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Accurate thickness
Biodegradable nature
Smooth texture
Price Range: 60 rs to 200 rs/ piece
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Basvini Traders has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Thermal Paper in bulk from Basvini Traders at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Name
Mr. D. Sreevidyalatha
Address
Plot No. 413, flat no. 403, Anjaneya Nagar, Lakshmi towers, Moosapet, Hyderabad, Telangana, 500018, India
paper billing roll in Hyderabad
Report incorrect details





















