
Omron Programmable Controller Plc C28k
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron Plc
In Stock
Product Specifications
| Overheating Protection | YES |
| Surface Finish | Matte |
| Shape | Rectangular |
| Operating Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Connector Type | Screw Terminal |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Insulation Material | Plastic Housing |
| Feature | Compact Design High Reliability |
| Product Type | PLC |
| Application | Industrial Automation |
| Frequency (MHz) | 50/60 |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Energy Consumption | Low |
| Output Type | Relay Output |
| Color | Beige |
| Weight | Approx. 0.5 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 24V DC |
| Size | Compact |
| Material | Plastic and Metal |
| Connection Type | Wiring Terminal |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
ac power supplies in Bhavnagar
Report incorrect details








































