
Omron Photoelectric Sensor ,E3fa-dp13 - Cable Length: 2m
Price: 4997.00 INR / Number
(4997.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Reliable detection performance Compact design |
| IP Rating | IP67 |
| Cable Length | 2m |
| Wireless | No |
| Application | Photoelectric detection for various industrial automation tasks |
| Sensor Type | Photoelectric Sensor |
| Product Type | Photoelectric Sensor |
| Input | 10 to 30V DC |
| Function | Detection of objects using photoelectric sensing |
| Usage | Industrial automation |
| Voltage | 10 to 30V DC |
| Price | 4997.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Number |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | SBM ELECTRIC TECHNO PVT LTD |
| Unit Type | Number |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
12
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAPCS2051R1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAPCS2051R1ZR
Gurugram, Haryana
Sales Manager
Mr. Gaurav
Members since
3 Years
Address
1/1, Block-A, Krishna Nagar, Basai Road, Near Enkay Rubber Factory, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details


































